Přesun na obsah

Dnes je 28.5.2023

Svátek má Vilém


O nás

Klub SHM Neratovice vznikl začátkem října 2013. Naší vizí je, aby Klub zastřešil a sdružoval většinu aktivit pořádaných z neratovické farnosti. Cílem fungování Klubu by mělo být zajištění provozu těchto akcí a možnost rozvoje dalších aktivit.

Historie

Jak bylo v úvodu napsáno, Klub SHM Neratovice slouží především akcím pořádaných z neratovické farnosti. Historie těchto akcí sahá do roku 1992, kdy byl u nás pořádán první farní tábor. Jak se život v neratovické farnosti rozvíjel, přibyl zanedlouho druhý tábor, časem se přidaly i výlety během roku a další aktivity.

Od roku 1994 byla většina těchto aktivit pořádaná pod neziskovou organizací YMCA – Živá rodina. Aby byl do budoucna umožněn rozvoj aktivit v Neratovicích, bylo po letních prázdninách 2013 rozhodnuto o ukončení této spolupráce a k 5. 10. 2013 vznikl Klub SHM Neratovice.

Doufáme, že se staneme ve svém okolí vnímaným a podporovaným spolkem, který bude umožňovat realizovat své nadšení těm, kteří chtějí něco dělat pro své okolí v souladu s našimi cíli a hodnotami.